Rok szkolny 2020/2021 

 

Aktualności


       ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

Dnia 25.06.2021 w Szkole Podstawowej w Wójczy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości: burmistrza Miasta i Gminy Pacanów pana Wiesława Skopa, Przewodniczącego Miasta i Gminy Pacanów pana Artura Czuba, pana radnego Roberta Maligi oraz przybyłych rodziców.

   Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w konkursach: Kamil Czapla, Maja Misiaszek i Wiktoria Misiaszek odebrali specjalne nagrody burmistrza oraz radnych. Zebrani uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we mszy świętej. Następnie pozostali uczniowie z wysokimi wynikami w nauce i ze stuprocentową frekwencją odebrali z rąk pani dyrektor dyplomy oraz nagrody książkowe.

Absolwenci klasy ósmej odebrali świadectwa oraz tarczę absolwenta 2021. Nauczyciele wraz z wychowankami udali się do swoich klas aby wręczyć świadectwa i życzyć im udanych i spokojnych wakacji. 

poniżej link do zdjęć:
Zakończenie roku szkolnego
**********************************************************
III PRZEGLĄD KOLĘD 

I PASTORAŁEK

ANIELSKIE KOLĘDOWANIE”


W grudniu 2020r. już po raz trzeci odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Anielskie Kolędowanie”. Organizatorem Przeglądu był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy      w Broninie. Celem Przeglądu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek wśród uczniów. W związku            z sytuacją pandemiczną, konkurs odbył się w formie zdalnej.

Szkołę Podstawową w Wójczy w wyżej wymienionym Przeglądzie dumnie reprezentowały uczennice: Magdalena Broda z klasy VII oraz Anna Maliga z klasy VI, wykonując kolędę „Oj Maluśki, Maluśki...”


************************************************************
PASOWANIE NA UCZNIA 2020/2021

 

Jak co roku uczniowie klas pierwszych z wielkim zapałem rozpoczęli naukę w naszej szkole.

 

W dniu 30 października 2020 r. odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas I . W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas II i III. 

 

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.

Pani Dyrektor Marzena Studziżór poprzez dotknięcie ogromnym, 
zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia.

 

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominek.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Fotogaleria poniżej:

Ślubowanie 2020

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.*************************************************
Pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece

            Początkiem listopada po raz pierwszy w progi szkolnej biblioteki zawitali uczniowie klasy 1 z wychowawczynią. Nauczyciel bibliotekarz, pani Joanna Doktór, wyjaśniła dzieciom różnice pomiędzy księgarnią a biblioteką, opowiedziała o swojej pracy oraz udzieliła odpowiedzi na pytania uczniów. Z zainteresowaniem wysłuchali oni również o zasadach panujących w bibliotece i sposobach postępowania z książkami. Każdemu założono Kartę Czytelnika, dzięki czemu mogli po raz pierwszy wypożyczyć wybrane przez siebie pozycje. Ważnym akcentem tego spotkania było również otrzymanie zakładek do książek oraz Wyprawek Czytelniczych. Dzięki udziałowi w projekcie Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” każdy uczeń otrzymał:

- Pierwsze abecadło – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych

- Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem – broszura, poradnik dla rodziców

- Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

 

Życzymy wspaniałych spotkań z książką i biblioteką!


**************************************************
Konkurs ekologiczny „Zielono mi”

            W październiku chętni uczniowie oraz przedszkolaki ZPPO w Wójczy wzięli udział w konkursie ekologicznym „Zielono mi”. Zadanie polegało na wykonaniu rysunku promującego zachowania ekologiczne i/lub stworzenie Eko hasła. Konkurs zorganizowany został przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (finansowany w ramach programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego). Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, zaangażowanie dzieci w sadzenie na terenie Gminy roślin oczyszczających powietrze oraz rozwój kreatywności i twórczego myślenia. Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzyma wybraną przez siebie roślinę „antysmogową”, którą należy zasadzić w pobliżu swojego domu (zdjęcia można wysyłać na adres: projekty@pacanow.eu).
Jury konkursowe po zapoznaniu się z pracami wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce Emil Guca

II miejsce Agnieszka Augustyn

III miejsce Oliwier Adamczyk

IV miejsce Franciszek Kwiecień

V miejsce Małgorzata Polak

Serdecznie gratulujemy!