To były piękne dni...

Krynica-Zdrój to miejscowość położona w Beskidzie Sądeckim. Właśnie tutaj uczniowie z klas IV- VIII  spędzili dwa niezapomniane dni. 
Pierwszego dnia pobytu podziwiali zapierające dech w piersiach widoki na malowniczą okolicę  z wieży widokowej, na którą wjechali koleją krzesełkową. To pierwsza w Polsce wieża w koronach drzew o drewnianej konstrukcji.Trasa do wieży prowadzi po specjalnie przygotowanej "drewnianej ścieżce", która wznosi się stopniowo do góry. 

Po południu uczniowie wraz z opiekunami pokonali szczyt o wysokości 741 m n.p.m. - Górę Parkową. W rzeczywistości to jeden wielki park - Park Zdrojowy, niezwykle urokliwe miejsce,  idealne do spacerów i relaksu.
Po wrażeniach pierwszego dnia przyszedł czas na odpoczynek w Willi na Stoku. Tutaj uczniowie mieli czas nie tylko na odpoczynek, ale i wspólny posiłek, wieczorne pogaduchy, żarty, czyli to wszystko, czego pragnęli po tak długim czasie nauki zdalnej.
Drugiego dnia podziwiali Jaworzynę Krynicką-  szczyt o wysokości 1114 m n. p. m. Pasmo Jaworzyny porośnięte jest lasem mieszanym, m.in. bukowym, świerkowym i jodłowym.  Na szczyt, z którego rozpościerają się piękne widoki, wjechali koleją gondolową - atrakcja sama w sobie. 
Miejscowość urzekła  wszystkich swoim mikroklimatem i wspaniałymi krajobrazami, a idealna, słoneczna pogoda aż kusiła, żeby pozostać dłużej.  
 
Galeria